O mnie - Blog ekspercki

KIM JESTEM?

Nazywam się Ewelina Brzostowska. Jestem psychologiem o specjalizacji coachingowej, mediatorem „Porozumienia bez Przemocy” (NVC) i fizjoterapeutą.

Zaraz po szkole średniej chciałam studiować psychologię, ale rodzina i inni wybili mi to z głowy. Posłuchałam się tych, co wiedzą więcej i lepiej niż ja i poszłam na przyszłościowy kierunek, za jaki wówczas była uważana fizjoterapia. Dużo się nauczyłam na studiach, ale nie dały mi one spełnienia. Po studiach rzuciłam się w wir warsztatów i szkoleń z rozwoju osobistego, na których poznałam wielu wspaniałych ludzi, a przede wszystkim siebie. Tuż przed 30-tką z dwójką małych dzieci i z trzecim w ciąży postanowiłam zrealizować moje marzenie – rozpoczęłam studia magisterskie z psychologii. Była to jedna z lepszych decyzji w moim życiu. Przekonałam się, że warto iść za głosem serca i słuchać siebie, a nie innych.

Psychologia jest moją największą pasją. Mam niegasnący głód wiedzy. Uwielbiam czytać książki, a także brać udział w szkoleniach i warsztatach psychologicznych oraz rozwoju osobistego. Wierzę, że wiedza ta, często wypracowana latami przez zdeterminowanych naukowców, właściwie wykorzystana może min. poprawić jakość naszego życia, pomóc zmieniać się na lepsze, osiągać osobiste cele i budować głębsze relacje z innymi.

Od tamtego czasu dokonało się wiele zmian w moim życiu. Przede wszystkim poznałam lepiej samą siebie – moje wartości, talenty i osobowość. Nauczyłam się wychodzić ze strefy komfortu. Stale się rozwijam, zmieniam moje życie na lepsze oraz buduję bardziej wartościowe relacje z innymi.

Z wielkim entuzjazmem wspieram innych w budowaniu wartościowego życia, które ma głębszy sens. Pomagam uporać się z przeszłością, aby w pełni wykorzystać możliwości jakie daje chwila obecna. Chciałabym, aby ludzie mogli żyć w pełni w zgodzie ze sobą, a tym samym ofiarować światu najlepszą i niepowtarzalną wersję siebie.

Moje podejście w pracy z ludźmi jest wielopłaszczyznowe. Pod tym pojęciem rozumiem dbanie zarówno o ciało (zdrowie, ruch, właściwe odżywianie) jak i stan psychiczny (nastrój, myśli, relacje z innymi, duchowość). Wierzę, że dbając o wszystkie te aspekty nasze życie staje się pełniejsze. Sama staram się żyć świadomie i dążę do harmonii na tych płaszczyznach.

Prywatnie jestem szczęśliwą mężatką i mamą trójki szkrabów. Uwielbiam podróże i nurkowanie oraz tajską kuchnię. W wolnej chwili gram w tenisa i ćwiczę pilates.

Moja misja

Sprawia mi ogromną satysfakcję kiedy mogę innym towarzyszyć w drodze do lepszego i szczęśliwego życia. Czuję ogromną wdzięczność, kiedy moi klienci darzą mnie zaufaniem i zapraszają do swojego życia, dzielą się smutkami i radościami, a także wątpliwościami i sukcesami. Wierzę że z odpowiednim wparciem można osiągnąć w życiu więcej, niż samemu.

Jeśli chcesz dokonać realnych zmian na lepsze w swoim życiu to zapraszam do współpracy ze mną. Razem możemy więcej!

Moje kwalifikacje

 • Magister Fizjoterapii – Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu
 • Magister Psychologii (specjalizacja coaching) – SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny
 • Trener Komunikacji opartej na Empatii (NVC) – I etap Szkoły Trenerów Komunikacji opartej na Empatii – Małgorzata Toeplitz-Winiewska, Lucyna Wieczorek
 • Certyfikowany mediator wg „Porozumienia bez Przemocy” – Anna Mills, Newt Bailey, Tomasz Bagiński

Szkolenia, w których brałam udział

 • „Life coaching – jak pomóc innym żyć pełnią życia” – Mikołaj Koterski, SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny
 • „Coaching oparty na potrzebach” – Pernille Plantener
 • „Zespół marzeń” – Kamila Rowińska
 • „Wprowadzenie do praktyki Współczucia” – Julia E. Wahl
 • „Wprowadzenie do Terapii Dialektyczno-Behawioralnej”
 • „Terapia Akceptacji i Zaangażowania w lęku i depresji” – Russ Hariss
 • „Wprowadzenie do Systemu Wewnętrznej Rodziny Richarda Schwarza” – Agnieszka Pietlicka, Michał Pasterski

Moi klienci o mnie

 

2 lata temu miałam przyjemność korzystać z pomocy Pani Eweliny Brzostowskiej. Poznałam ją jako osobę kompetentną i bardzo zaangażowaną w to co robi. Sympatyczną, otwartą i łatwo nawiązująca kontakt z rozmówcą, a przy tym konkretną i trzymajaca sie planu. Pani Ewelina potrafi bardzo uważnie słuchać i wychwycić te najważniejsze treści. Jej spokój i bardzo konkretne pytania pomogły mi zobaczyć moja sytuacje z innej perspektywy i nabrać dystansu do problemów. Pani Ewelina jest osoba empatyczna i nie narzuca swojego zdania. Nie wywiera presji. Wskazuje możliwe kierunki, ale wybór pozostawia klientowi.

Agnieszka Sikora

Plastyk, artysta

Na warsztaty z nvc zgłosiliśmy się do Eweliny gdy nasza córka miała ok. 3 lat. Wcześniej nie tolerowaliśmy pewnych zachowań córki, były kary, nerwy, krzyki. Na zajęciach z Eweliną zrozumieliśmy, że dziecko ma prawo do negatywnych emocji, że można pomóc mu je nazwać, można okazać zrozumienie dla dziecięcej frustracji czy smutku. Jesteśmy wdzięczni Ewelinie za przybliżenie nam tematyki związanej z nvc. Bardzo poprawiły się u nas relacje nie tylko rodzic-dziecko, ale też mąż-żona 🙂. Nie można powiedzieć, że nie podnosimy już głosu, jednak dzieje się to o wiele rzadziej, natomiast często udaje nam się osiągać fajne porozumienie z córkami, gdyż potrafimy przyznać im prawo do gorszego dnia, a także staramy się informować je o naszych uczuciach związanych z ich postępowaniem, nie krytykujemy małego człowieka, lecz jego zachowanie. Próbujemy jak najrzadziej zaczynać zdania od słowa „nie”, raczej zwracamy się do dzieci opisowo, że nie lubimy gdy coś robią, że jest nam przykro w danej sytuacji. Nadal uczymy się nazywać swoje własne emocje i świadomie je przeżywać. Zauważyliśmy, że wszystkie te elementy bardzo pozytywnie wpłynęły na funkcjonowanie naszej rodziny, bardziej się szanujemy, zwracamy się do siebie z większym spokojem, nie obrażamy się, nie boimy się poprosić o coś, ale też wyrazić swoje niezadowolenie. Wszyscy staliśmy się sobie bliżsi, runął mur rodzic-dziecko, budujemy wspólną przestrzeń. Dzięki Ewelino 🙂

Paulina Kucz-Stieler

Dietetyk